Markýzy

Markýzy moderní a praktický doplněk balkónů, teras, zahrádek i restaurací či hotelů. Vyberte si z mnoha typů, druhů materiálů a barevných kombinací tu správnou markýzu.
 
 

 
 

Markýzy – základní informace

Pokud máte venkovní zahradu nebo terasu, jistě už jste se setkali s nutností řešit dostatek stínu, hlavně v letních měsících, kdy si nás sluníčko opravdu vychutnává. Jak na to? Jak se schovat spalujícím paprskům a přitom mít dostatek prostoru a svobody pohybu?

Jedinečným řešením jsou markýzy. Markýzové systémy poskytují svým uživatelům dostatečnou zastíněnou plochu a díky jednoduché obsluze šetří nejen čas, ale i starosti.

Ano, mohli byste použít slunečník, ale ten si raději vezměte na pláž k moři. Běžný slunečník vám kromě letního poledního slunce poskytne jen omezený stín a navíc ho budete muset natáčet podle pohybu slunce, pokud budete chtít zůstat ve stínu.

Venkovní markýzy jsou ideální na zastínění terasy či balkónu, ale také působí jako estetický prvek, který lze v případě potřeby jednoduše „schovat“. Markýza je uschována v kazetě na fasádě domu nebo v zabudovaném pouzdře nad oknem.

Moderní systém řízení ovládání se za vás postará téměř o všechno, co k ochraně před sluncem potřebujete. Automatizovaný proces je schopen markýzu sám nastavit podle intenzity slunečního záření a díky větrnému čidlu se nemusíte bát ani náhlé změny počasí a silného větru. Ve vybavení ovládání markýz nechybí ani dálkové ovládání, díky němuž můžete nastavit intenzitu zastínění přesně podle vašich momentálních potřeb, aniž byste museli vstát z lehátka nebo křesla.

Venkovní markýzy jsou však něco víc, než jen obyčejný stínící prvek. Nezřídka jsou vybaveny také vestavěnými světly či úspornými topnými panely, které využívají principu sálavého tepla a mají obrovskou (až 90%) účinnost. Proto můžete strávit na terase pod takovou markýzou doslova celý den od rána do večera. Přes den vás ochrání svým stínem před palčivým sluncem a navečer (nebo v obdobích, kdy už slunce nemá takovou intenzitu) vás příjemně zahřeje.

 
 
 
 
 
 

Venkovní markýzy

Kompletní informace a srovnání markýz naleznete na webu venkovní markýzy.Více informací o podrobnou nabídku markýz, rolet a žaluzií naleznete na našich internetových stránkách Technorol.