Rolety

Moderním trendem ochrany před slunečním zářením jsou předokenní rolety. Pomáhají chránit nejen před nepříjemnými slunečními paprsky, ale také před hlukem okolního prostředí a před nepříznivými povětrnostními vlivy.
 
 

 
 

Myslíte si, že rolety nepotřebujete? Možná budete překvapeni, kolik výdajů za teplo ušetří předokenní rolety vašemu rodinnému rozpočtu. Každý z nás hledá způsob, jak snížit výdaje za energie a i když se jako nejefektivnější způsob jeví důkladné zateplení, neřeší to letní „přehřívání“ objektů. Hlavně pokud bydlíte v podkrovních místnostech, jistě oceníte, když se v létě nebudete muset většinu dne skrývat v chladnějších místnostech. Pro tyto případy jsou venkovní rolety ideálním řešením. V létě spolehlivě ochladí (respektive zabrání přílišnému vyhřívání) a v zimě naopak poslouží jako další izolační prvek, který pomůže minimalizovat tepelné ztráty. Pokud byste totiž v zimě rolety pravidelně na noc zatahovali, velmi výrazně tím pomůžete udržet naakumulované teplo a nebudete muset tolik „protopit“.

Jak dokládají odborné studie, takzvaný tepelný most (místo úniku tepla) vzniká nejčastěji právě u oken. (s výjimkou starších panelových domů, kde uniká teplo všemi směry) Předokenní rolety velmi účinně pomáhají tento tepelný most eliminovat.

Jednoznačně výhodným řešením jsou předokenní rolety také do míst, kde je zvýšená prašnost (domy u silnic, lomů apod.), kde nejen okna chrání před agresivními vlivy takového prostředí, ale také šetří čas hospodyňkám, které by jinak musely mýt okna pořád dokola.

Dbáte-li na kvalitní zabezpečení vašeho bydlení proti zlodějům či škůdcům a přitom nechcete žít „za mřížemi“ v oknech, opět vše mluví pro kvalitní předokenní rolety. Když jste doma, vašemu výhledu nic nebrání a pokud odjedete třeba na dovolenou, můžete klidně spát, protože rolety ve vašich oknech hned tak někdo nepřekoná.

 
 
 
 
 
 

Venkovní markýzy

Kompletní informace a srovnání markýz naleznete na webu venkovní markýzy.Více informací o podrobnou nabídku markýz, rolet a žaluzií naleznete na našich internetových stránkách Technorol.